Čekejte prosím...

Nejlepší slovníky na internetu

Pokud jste se začali učit cizí jazyk nebo už se studiu věnujete několik let, jistě nastanou chvíle, kdy budete potřebovat použít slovník pro překlad něčeho, co jste viděli nebo slyšeli nebo budete chtít zjistit, jak se co řekne v případě, že se chcete domluvit. Jestliže cestujete, můžete využít konverzační příručku s několika základními frázemi, pokud se ovšem budete chtít zdokonalovat v daném jazyce, budete potřebovat slovník mnohem větší.

V dnešní uspěchané době je ovšem nejjednodušší využít slovníky na internetu, které jsou volně přístupné a můžeme je tak kdykoli použít, pokud je máme např. v mobilním telefonu. Jistě se s nimi díky jednoduchému užívání rychle seznámíte a budete je moci efektivně využívat pro zdokonalování Vašeho cizího jazyka.

Slovníky se dají využít nejen k překladům, ale také k procvičení výslovnosti. U každého kvalitního slovníku je za hledaným výrazem fonetický přepis a většinou i symbol zvuku, na který stačí kliknout kurzorem a uslyšíte jeho přesnou výslovnost. Slovníky můžeme rozdělit do dvou kategorií:

1. Překladové (dvojjazyčné) - čeština - španělština: tento typ slovníku Vám pomůže, pokud si potřebujete španělský výraz přeložit do češtiny nebo hledáte jeho španělský ekvivalent pro české slovíčko. 

Dict (https://www.dict.com/cz)

Tento kvalitní a přehledný překladový slovník obsahuje obrovskou škálu slovní zásoby více než 30 světových jazyků. Vysvětluje gramatiku i sémantiku slova, použití s příklady a český překlad. Pokročilejší studenti ocení sekci „užití slov“, která se věnuje správnému užití podobných slov nebo slov, která mají v češtině stejný význam.

Google Překladač (https://translate.google.cz/)

Platforma Googlu nabízí tento velmi užitečný překladač, do kterého můžete vkládat celé části textů, a ty jsou pro vás zdarma automaticky přeloženy, ovšem je nutné počítat s množstvím gramatických odchylek, protože se jedná o strojový překlad. Tento překladač je tedy výhodné využít pro získání hlavní myšlenky textu, ale určitě by nebylo dobré prezentovat se jeho výslednými překlady. 

Lingea (https://slovniky.lingea.cz/)

Jednou z nejznámějších a nejlepších firem specializujících se na tvorbu slovních databází je Lingea. A stejná společnost nezapomíná ani na svou velmi podařenou online verzi, která je zdarma přístupná všem internetovým uživatelům. Obsah pro slovník na Seznamu dodávají právě oni. Na jejich stránkách najdete zdarma v podstatě totožný slovník s tím na Seznamu.

Seznam (http://slovnik.seznam.cz/)

Seznam je asi nejznámější a nejpoužívanější překladový slovník, který prošel za dobu své existence výraznou modernizací. Je přehledný, obsahuje kvalitní slovní zásobu a nabízí funkci transkriptu, výslovnosti i jednoduché gramatiky.

Slovníček (https://www.slovnicek.cz/)

Je to jednoduše zpracovaný překladový slovník čítající slušný počet světových jazyků.

Slovník (http://www.slovnik.cz/)

Jedná se o nejzákladnější slovník s jednoduchým zadáváním klíčových slov, které potřebujete přeložit. Slovník.cz zřejmě zaspal dobu, graficky je totiž jednoduchý, a zdá se, že ho již pár let nikdo neaktualizoval. Přesto má opravdu širokou slovní zásobu, a pokud hledáte marně překlad nějakého slova, a už nevíte kudy kam, určitě ho můžete vyzkoušet. 

Word Reference (https://www.wordreference.com/czes/)

Stránky umožňují překládat slovíčka a krátká slovní spojení z hromady světových jazyků do češtiny a naopak.

2. Výkladové (jednojazyčné) - španělština - španělština: v těchto slovnících najdete španělskou definici k španělskému slovíčku, díky využití tohoto slovníku máte možnost dále si zlepšovat španělštinu a aktivně rozšiřovat svou slovní zásobu, tyto slovníky se samozřejmě hodí pro studenty s vyšším stupněm pokročilosti, vzhledem k tomu, že jsou pouze v cizím jazyce. 

Diccionarios (https://www.diccionarios.com/)

Web umožňuje vyhledávat výrazy v několika světových jazycích. Kromě slovníku synonym a antonym stojí za zmínku i výkladový slovník upravený pro děti, cizince aj. Výhodou je i dostupná audionahrávka hledaného slova s výslovností.

The Free Dictionary (https://es.thefreedictionary.com/)

Tento anglický výkladový slovník Vám nabídne transkript, výslovnost i gramatiku hledaných slovíček ve španělském jazyce. U každého výrazu také vyhledá velké množství složitějších idiomů a frází. Kromě toho můžete využít slovník zkratek, idiomů, financí, práva aj. i možnost vytvoření své vlastní stránky, dodávání vlastních značek apod.

Jergas de Habla Hispana (http://www.jergasdehablahispana.org/)

Zaslechli jste ve filmu, rádiu nebo běžné řeči slovo, které nemůžete v běžných slovnících najít? Zkuste tento! Obsahuje celou řadu výrazů a slovních spojení, které se používají v běžné denní komunikaci. Navíc si můžete zvolit zemi, ve které by měl být výraz používán.

Pons (https://es.pons.com/)

Pons Online Dictionary nabízí několikajazyčný on-line přístupný webový slovník. Kromě klasických slovníků z němčiny či angličtiny do různých jazyků (španělština, ruština, francouzština, slovinština, italština či polština) zde najdete také obrázkový anglicko-španělský a španělsko-anglický slovník s vysvětlujícími obrázky a popisky.

Rae (https://www.rae.es/)

Španělská královská akademie je institucí, která se stará o rozvoj a kultivaci tohoto jazyka. Stránky nabízí i kvalitní výkladový slovník spisovné španělštiny.

Word Reference (https://www.wordreference.com/definicion/)

Výkladový slovník, který generuje definice buďto ve španělštině, nebo v angličtině. Po vyhledání hesla nabízí i odkazy na fóra, která jej jej týkají.

Word Reference Sinonimos (https://www.wordreference.com/sinonimos/)

Tento španělský online slovník vyhledává slova jak stejného, tak i opačného významu. U každého vyhledávaného výrazu navíc odkazuje i na příslušné příspěvky ve fóru.

LETNÍ KURZY 2024

Právě probíhá zápis! Neváhejte a vybírejte z naší nabídky! 


  • ceny již od 1820 Kč (bez DPH)
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 215 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • kurzy začínají v týdnu od 8. 7. do 12. 7. 2024

PODZIMNÍ KURZY 2024

Již nyní si můžete naplánovat podzimní kurz! Vyberte si z naší nabídky!


  • ceny již od 3520 Kč (bez DPH) za 16 lekcí/od 3740 Kč (bez DPH) za 17 lekcí/od 3960 Kč (bez DPH) za 18 lekcí
  • 1 lekce = 90 minut, tzn. od 220 Kč za jednu lekci (bez DPH)
  • max. 8 účastníků ve skupině
  • podzimní kurzy začínají v týdnu od 16. 9. do 20. 9. 2024

SLEVY & BENEFITY

Věnujte pozornost slevám a výhodám, které Vám umožní studovat výrazně levněji!

Kombinací akčních nabídek můžete dosáhnout slevy až 25 %!


KONTAKT

Provozovna


Adresa:

Mlýnská 938/4
Olomouc
779 00
Česká republika

Kontaktní údaje:

+420 604 876 372

esp-olomouc@email.cz

FACEBOOK